co se tu dá podnikat?

aktivity v okolí

zima & léto

zimní období

Možná nedosahuje závratných výšin krkonošské Sněžky, zato ale svým návštěvníkům nabízí daleko přívětivější tvář se snadnou dostupností a ubytovacím zázemím. S nadmořskou výškou 1244 m je Klínovec nejvyšší vrchol Krušných hor – v létě oblíbený cíl pěších i cykloturistů, v zimě pak vyhledávané lyžařské středisko.

Najdete tu dva vynikající ski areály, Klínovec jih a Klínovec sever, na samém vršku spojené slavnou rozhlednou.

Web areálu: klinovec.cz

letní období

Okolí Klínovce nabízí krásnou přírodu vhodnou pro procházky a výlety.

Cyklistika

Projekt cyklistika bez námahy pokračuje na Klínovci i tento rok. Nově přibyla oranžová trasa střední náročnosti. Smyslem projektu je umožnit vám poznat okolí Klínovce s minimální potřebou překonávat náročná stoupání a to i v těžkém horském terénu. Připraveno je pro vás 6 značených okruhů o délkách 10 až 20 km, které vás zavedou do města Boží Dar a obcí Loučná pod Klínovcem a Suchá a které vám nabídnou nádherné výhledy do dalekého okolí Klínovce.

Cyklistické trasy:
ceskehory.cz/krusne-hory/cyklotrasy

klinovec.cz/stav-stras-pro-kola-a-pesi

rozhledna klínovec

Rozhledna na Klínovci (1244 m) je nejvýš položenou rozhlednou Krušných hor. Je to 24 metrů vysoká osmiboká věž, která spatřila světlo světa roku 1884. Historie dalekých výhledů z Klínovce je však mnohem delší. Ještě předtím než se o její stavbu zasloužili členové jáchymovské sekce Krušnohorského spolku, zde stály tři vyhlídkové stavby. Nejprve zde byla postavena dřevěná pyramida, a to v roce 1817. Blízkost Karlovarských lázní, jejichž hosté si rádi vyjeli na vrchol Klínovce kočárem, přivedla dva jáchymovské občany, poštmistra Floriána Makasyho a hostinského Petra Weigla, k myšlence postavit zde vyhlídkový gloriet. Stalo se tak roku 1838. Gloriet k vyhlídkám využívali návštěvníci Klínovce do roku 1868, tehdy vyhořel.

horní hrad hauenštejn

Byl založen v půlce 13. století Přemyslem Otakarem II., jako ochrana obchodní stezek v Poohří. Během staletí vystřídal hrad velké množství majitelů, kteří tu a tam měnili jeho vzhled. Nejvýraznější změna na sebe nechala čekat do 19. století kdy Gabriela Buquoi nechala ze zašlého strohého hradu udělat prostorný zámek. Katastrofou se pro Horní hrad stal komunistický režim, který jej nechal zchátrat. Změnu přinesl až soukromý majitel v roce 2000, jenž hrad za přispění veřejnosti do dnes restauruje. Hrad se nachází nedaleko Ostrova asi 25 km od Klínovce.

vlastivědné muzeum

a ježíškova cesta boží dar

Nejvýše položené museum v České republice. Můžete si prohlédnout expozici Ježíškovi cesty, zdejší minerály nebo rekonstrukci selské jizby. Samotnou atrakcí pro malé i velké návštěvníky je Ježíškova cesta – naučná stezka s několika zastávkami, vybavenými informačními tabulemi a atrakcemi pro děti. Na výběr je velký a malý okruh , začátek cesty je u infocentra. Stezka úzce souvisí s proslulou božídarskou Vánoční poštou. Vzdálenost od Klínovce je cca 5 km.

fichtelbergbahn

Jedinečná úzkokolejná trať kopírující z větší části státní hranici se SRN. Na 17. kilometrové trati spojující města Kurort Oberwiesenthal a Cranzahl zažijete pocity nostalgie v půl století starých parních lokomotivách. Lázeňské město Oberwiesenthal se nachází zhruba 6 km od Klínovce.

červený hrádek

Původní gotický hrad byl převlečen v 17. století do barokního hávu. Svůj název dostal podle typické červené fasády. Zámek proslul mimo jiné návštěvou lorda Runcimana v roce 1938, která předznamenala nechvalně proslulou mnichovskou dohodu. Dnes je na zámku technické museum a školící středisko a centrum cestovního ruchu.

zoopark chomutov

Plošně největší zoo v ČR, která představuje oázu klidu uprostřed rušného Chomutova. Kromě poznání širokého spektra rozličné fauny a flóry si můžete užít safari, svést se na koni nebo navštívit raně středověkou vesnici. Vzdálenost od Klínovce je přibližně 45 km.

ubytování daleko od ruchu města

zamluvte si ubytování už dnes!